Шалімов. Сто років як один день

Шалімов. Сто років як один день

Про проект

Проект присвячений пам'яті геніального хірурга Олександра Олексійовича Шалімова, якому 20 січня виповнилося б 100 років.

Його ім'я, поряд з ім'ям Миколи Амосова, - синонім прориву в медицині. Завдяки його розробкам лікарі досі рятують людські життя по всьому світі. Шалімов запровадив нові методи операцій при захворюваннях органів травлення, серця, судин, онкологічних захворюваннях. З його ім'ям пов'язаний розвиток мікрохірургії у нашій країні. Він першим став оперувати на підшлунковій залозі, провів першу вдалу пересадку підшлункової хворому на діабет. Першу в Україні операцію з пересадки серця підготував теж саме він. На рахунку Олександра Шалімова - понад 40 тисяч операцій, 830 наукових робіт і 112 винаходів. Він виховав цілу плеяду учнів - хірургов "вищої ліги".

У день сторіччя від дня народження Олександра Олексійовича автори проекту розкажуть про те, як звичайний сільський хлопець з Липецької області став важливою частиною нашої історії, людиною, з ім'ям якої пов'язана ціла епоха у розвитку вітчизняної і світової хірургії. Фанатично відданий своїй справі, Шалімов день у день кілька десятиліть жив і працював в одному графіку. Команда проекту відновила режим дня геніального хірурга завдяки спогадам його сина Віктора, а також його учнів і колег, співробітників Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О. О. Шалімова. У проекті використані кадри архівного відео - уривки одного з найбільш докладних інтерв'ю геніального хірурга. Журналісти розшукали пацієнтів Олександра Шалімова, які сьогодні живі завдяки його золотим рукам і серцю.

Про тернистий шлях від таланту генія, завзятість і ризик, відкриття і невдачі, про любов, дітей і останні роки життя Олександра Олексійовича на самоті - у документальному проекті "Шалімов. Сто років як один день".

Спецпроекти