На "Інтері" - день пам'яті Анатолія Папанова

На "Інтері" - день пам'яті Анатолія Папанова

3 серпня 2018 | 11:24

Улюблений мільйонами глядачів актор з простодушним обличчям і неповторним голосом. Великий артист, незалежно від того, смішив він на екрані або змушував плакати. 5 серпня 1987 року пішов з життя Анатолій Папанов. До дня його пам'яті 4 серпня на "Інтері" - найкращі фільми за участю актора.

"Для мене взагалі загадка, як з таким обличчям і вимовою я став актором. Напевно, це помилка режисерів..." - любив повторювати Анатолій Папанов. Він не мав стати актором, а тим паче - великим. Після війни, де був тяжко поранений, спираючись на паличку, він прийшов вступати у ГІТІС. І зумів переконати педагогів у тому, що переможе свою кульгавість. В інституті його лаяли за голос з "вульгарними шиплячими", причиною якого був неправильний прикус. Пізніше цей голос став фірмовим - папановським.

Популярність до актора прийшла, коли Папанову було вже за 40, після ролі комбрига Серпилина у двухсерийной стрічці "Живі і мертві". Довгий час його знімали тільки в епізодах. Та й на сцену рідного театру сатири він досить довго виходив зі словами "кушать подано". Але слава знайшла свого героя.

Анатолій Папанов зіграв більше сотні ролей у театрі та кіно, в тому числі в таких культових картинах, як "Бережись автомобіля", "Діамантова рука", "Приходьте завтра", "Білоруський вокзал". Фрази його персонажів - лаконічні, дотепні, влучні і веселі - до сих пір викликають посмішку: "Твой дом - тюрьма", "Положь птичку", "Бить буду аккуратно, но сильно!", "Тебя посодют, а ты не воруй!", "Достатошно одной таблэтки", "Как говорит наш дорогой шеф, куй железо, не отходя от кассы". Багато з них артист придумав сам.

Крім ролей в кіно, на рахунку Анатолія Папанова велика кількість озвучених персонажів. Вся країна впізнавала його Вовка по єдиній фразі "Ну, постривай!" з однойменного мультфільму. Його голосом говорить тигр Шерхан з "Мауглі", людожер з "Кота в чоботях", репродуктор у "паровозик із Ромашкова". А ліричну пісню Водяного з мультфільму "Летючий корабель" діти і дорослі співають досі: "Эх! Жизнь моя – жестянка! Да ну ее в болото!"

Режисери неодноразово відзначали, що у цього актора немає віку і немає амплуа. На екрані він був і смішний, і наївний, і простий, і серйозний. Він міг зіграти буквально все.

Суботній ефір 4 серпня "Інтер" присвятить пам'яті великого артиста. Цього дня канал покаже в ефірі кращі фільми за участю Анатолія Папанова.

О 8:40 на "Інтері" - психологічний детектив "Страх висоти", знятий за мотивами роману Павла Шестакова. У цій картині Анатолій Папанов зіграв роль слідчого, який розслідує несподівану загибель молодого вченого. Всі факти вказують на нещасний випадок. Однак свідчення колег говорять про неохайність героя, який використовував неопубліковані результати чужих робіт.

О 10:20 в ефірі "Інтера" - драма "Білоруський вокзал" Андрія Смирнова. У ній Анатолій Папанов зіграв бухгалтера Дубинського, який зустрівся зі своїми друзями-однополчанами на похоронах товариша через 25 років після закінчення війни. Режисер з самого початку знав, що в фільмі повинні зніматися найпопулярніші актори того часу. Одна роль писалася відразу під Євгена Леонова, а на інші йшли проби. Дубинським міг бути Інокентій Смоктуновський або Микола Гринько, але Анатолій Папанов найбільш точно потрапив у характер свого персонажа.

О 12:30 вийде комедія "Приходьте завтра" про те, як проста дівчина з села приїхала підкорювати столицю. Картину довго не випускали на екран радянські чиновники. Забракували і голос Анатолія Папанова: типаж, що треба, а ось мову артиста назвали некіногенічною. Тому у фільмі його героя - скульптора Миколи Васильовича - озвучує сам режисер Євген Ташков.

О 14:30 глядачі побачать ліричну комедію "Бережися автомобіля", де Папанов у яскравій комедійній манері зобразив підполковника у відставці Сокіл-Кружкіна, тестя Діми Сєміцвєтова (Андрій Миронов). Роль була невеликою, але відразу запам'яталася глядачам. А придумані Папановим фрази "Положь птичку" и "Тебя посодют, а ты не воруй стали" його візитною карткою.

Промо-анонс – https://youtu.be/Me7vKyB_Mvo

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти