80-річчя Борислава Брондукова: від епізоду до всенародної любові

80-річчя Борислава Брондукова: від епізоду до всенародної любові

1 березня 2018 | 11:39

Він міг змусити сміятися до сліз однією фразою, одним жестом. І став "своїм хлопцем" для мільйонів людей. Сьогодні, 1 березня, виповнюється 80 років від дня народження актора Борислава Брондукова. До цієї пам'ятної дати в ефірі телеканалу "Інтер" - кращі фільми з його участю, а також сюжет програми "Ранок з Інтером".

Цей актор з непомітною зовнішністю практично не грав головних ролей. Зазвичай йому діставалися епізоди. Але він умів привнести в свої ролі стільки чарівності, що часто відбирав симпатії глядачів у головних героїв, а фрази його персонажів ставали крилатими.

"Чорт з ними, з головними ролями! Ви дайте мені хороший епізод - і я зроблю з нього цукерку", - так зазвичай говорив режисерам Борислав Брондуков.

І це була абсолютна правда. Навіть крихітну появу в кадрі він умів перетворити на шедевр. І всім своїм життям довів, що для великого актора не буває маленьких ролей. У цьому і був феномен великого артиста. Глядачі встигали полюбити його буквально за хвилину. Яскраві та живі образи, втілені Брондуковим на екрані, будь то простак Федул з "Афоні", міліціонер Грищенко з "Зеленого фургона" або інспектор Лестрейд з "Пригод Шерлока Холмса і доктора Ватсона", незмінно викликають симпатію у глядачів.

Виконуючи епізоди і ролі другого плану, він став всенародним улюбленцем, зігравши за 35 років кінокар'єри більше 130 персонажів. Акторові була підвладна будь-яка роль - від пройдисвіта до героя-коханця. Його акторський дар був унікальним, а доля - сповнена злетів і падінь.

"Людина повинна бути оптимістом у цьому житті, тому що інакше - все, амба", - часто повторював Борислав Брондуков.

Суботній ефір 3 березня "Інтер" присвятить пам'яті улюбленого актора і нашого талановитого земляка. У цей день телеглядачі зможуть переглянути кращі художні фільми за участю Борислава Брондукова.

О 08:45 вийде фільм "Раз на раз не доводиться" режисера Араїка Габріеляна, в якому яскраво проявився комедійний талант Брондукова. Борислав Миколайович зіграв невдалого горе-будівельника - Василя Ізмайлова, який змушений цілодобово вартувати скарб, захований у камері схову залізничного вокзалу.

О 10:15 на "Інтері" - комедійна мелодрама "Вас очікує громадянка Ніканорова". У цьому фільмі Борислав Брондуков вперше зіграв не епізод, а головного героя. На роль ветеринара Дєжкіна дуже довго не могли підібрати актора. А коли запропонували кандидатуру Борислава Миколайовича, худрада не відразу затвердив артиста. Спочатку ніхто навіть припустити не міг, що невисокий, не широкоплечий, із сильним українським акцентом і до того ж далеко не красень зможе зіграти чоловіка, який здатний підкорити героїню Наталі Гундарєвої. Але чарівність Брондукова та його майстерність з лишком компенсували й акцент, і неідеальну фігуру, і невисокий зріст.

О 12:00 "Інтер" покаже комедію "Афоня". Спочатку культовий фільм збиралися знімати на Кіностудії ім. Довженка, а Брондукова затвердили на головну роль Борщова. Але незабаром було прийнято рішення, що картину буде створювати Георгій Данелія на "Мосфільмі". Афонею став Леонід Куравльов. А Брондукову запропонували лише епізодичну роль - Федула, приятеля головного героя. Але гра актора так вразила режисера, що він дописав кілька сцен з його участю. І Федул став народним улюбленцем. А його фраза "Гони рубль, родственник! Мне Афоня рубль должен был!" стала крилатою.

О 14:00 в ефірі "Інтера" - сатирична трагікомедія "Гараж". У блискучому акторському ансамблі кінокартини Брондуков чудово зіграв роль невдалого нареченого, вимушеного провести першу шлюбну ніч далеко від новознайденої дружини. Картина вийшла на екрани у 1979 році. У перший рік прокату її подивилися 28,5 мільйона чоловік, і досі кінокомедія збирає біля екранів телевізорів величезну кількість глядачів.

Відеоанонс

Крім того, 1 березня у програмі "Ранок з Інтером" вийшов сюжет про життя знаменитого актера. Яскраві персонажі, любов мільйонів і нелегкі випробування долі. Історія Борислава Брондукова у день народження великого актора.

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти