Не платиш аліменти - заберуть права і не пустять за кордон

Не платиш аліменти - заберуть права і не пустять за кордон

13 лютого 2018 | 15:07

За даними Мін'юсту, в Україні близько 3 мільйонів дітей живуть у неповних сім'ях, з них 600 тисяч - не отримують аліменти. Недобросовісні батьки масово ухиляються від своїх обов'язків. У програмі "Ранок з Інтером" - подробиці дії закону про посилення відповідальності за несплату аліментів.

Ситуація з виплатою аліментів у нашій країні кричуща. "Близько 3 мільйонів дітей по всій країні живуть у неповних сім'ях, а 600 тисяч з них фактично є жертвами економічного і фізичного насильства, - наводить останні дані Світлана Глущенко, заступник міністра юстиції. - Саме тому Мін'юст спільно з громадською організацією жінок розробили законопроект, який підсилює відповідальність за злісну несплату аліментів. У суспільстві він отримав назву "Чужих дітей не буває!".

7 грудня законопроект №7277 про посилення відповідальності за несплату аліментів з другої спроби прийняли у Верховній Раді. Його підписав президент, і тиждень тому закон вступив у силу. З 6 лютого за несплату аліментів протягом більш ніж шести місяців боржника можуть позбавити права виїжджати за кордон, полювати зі зброєю, керувати автомобілем та можливості давати дозвіл на вивезення дитини за кордон колишнім дружинам і чоловікам.

Незрозуміло одне: яким чином обмеження права на керування машиною або полювання допоможе малюкові? І чи варто чекати виплати боргу цілих півроку? "Мало б сенс, якщо людина не платить аліменти, щоб держава брала на себе ці зобов'язання і виплачувала гроші вчасно, щоб дитина не залишалася без підтримки. А потім ці гроші стягувала з неплатника", - впевнена Марія Дмитрієва, представниця феміністського руху.

Тим часом вже запрацював Єдиний реєстр боржників. Туди потрапили всі, хто не виконує рішення судів більш ніж три місяці. Сьогодні в ньому - 127 800 прізвищ.

"Але тут на всіх боржників чекає сюрприз, - розповідає журналіст програми "Ранок з Інтером" Ян Іванишин. - Тепер обмежити в правах за шестимісячне прострочення платежу аліментів може не суд, а відразу державний виконавець. Навіть якщо мова йде про вивезення дитини за кордон без дозволу одного з батьків".

За словами адвоката Ксенії Проконової, про заборону на виїзд за кордон боржник може дізнатися, перебуваючи вже в аеропорту. "Його навіть не повідомлять. Раз він заборгував - йому обмежать виїзд", - коментує ситуацію адвокат.

На що варто звернути увагу тим батькам, які добровільно сплачують аліменти? Які кроки зробити, щоб залагодити всі юридичні проблеми? Дивіться висновки експертів у сюжеті програми "Ранок з Інтером"


Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти