Пам'яті великого актора: 90-річчя В'ячеслава Тихонова на "Інтері"

Пам'яті великого актора: 90-річчя В'ячеслава Тихонова на "Інтері"

8 лютого 2018 | 16:27

Він став символом благородства і чоловічої харизми. А роль Штірліца в легендарному фільмі "17 миттєвостей весни" стала візитною карткою актора. Завжди вдумливий, зосереджений – таким був і сам В'ячеслав Тихонов. Його сувора стриманість підкорила серця мільйонів глядачів.

Сьогодні, 8 лютого, виповнюється 90 років з дня народження знаменитого актора. До цієї пам'ятної дати на "Інтері" – найкращі фільми з його участю, документальний проект "У гості до В'ячеслава Тихонова" і сюжети програми "Ранок з Інтером", присвячені його життю і творчості.

В'ячеслава Тихонова називали артистом, який переміг фактуру. Син машиніста із зовнішністю аристократа став у вітчизняному кінематографі найпереконливішим трактористом ("Справа була в Пенькові"), витонченим князем ("Війна і світ") і бездоганним розвідником ("Сімнадцять миттєвостей весни"). Легендарний актор знявся у більш ніж 60 фільмах, більшість з них стали надзвичайно популярними. Але особливих багатств актор за своє життя не нажив. Головною нагородою стала всенародна любов.

"Я багатий тим, що багато людей дивилися, дивляться і, сподіваюся, будуть дивитися ті невеликі картини, які я зробив", – казав В'ячеслав Тихонов.

Суботній ефір 10-го лютого "Інтер" присвятить пам'яті великого і улюбленого актора. В цей день телеглядачі зможуть переглянути кращі художні фільми за участю В'ячеслава Васильовича.

О 8:30 вийде кінокомедія "По вулиці комод водили..." за мотивами гумористичних оповідань Олександра Курляндського, Аркадія Ініна та інших відомих письменників-сатириків. У фільмі дев'ять новел-жартів. У новелі "Комод" В'ячеслав Тихонов розкрив нову грань свого таланту: глядачі були підкорені його майстерністю комедійного актора.

О 10:00 "Інтер" покаже драму "Доживемо до понеділка". Режисерові Станіславу Ростоцькому насилу вдалося умовити Тихонова, свого давнього друга, знятися в цьому фільмі: після тотальної критики "Війни і миру" той мав намір завершити кінокар'єру. Завдяки цьому фільму Тихонов знову знайшов віру в свої сили. Скромний вчитель історії Ілля Мельников у виконанні В'ячеслава Васильовича на багато років став зразком педагога. А картину було визнана кращим фільмом 1968 року за опитуванням журналу "Радянський екран".

О 12:00 в ефірі "Інтера" – двосерійна кіноепопея "Вони билися за Батьківщину", знята за романом Михайла Шолохова. Спеціально для ролі в цьому фільмі – рядового Миколи Стрельцова – В'ячеслав Тихонов навчався заїкатися. Репетируючи вдома роль героя після контузії, Тихонов навіть зі своєю маленькою донькою розмовляв, заїкаючись. І дівчинка теж стала насилу вимовляти слова. А на зйомках, щоб достовірно зняти контузію персонажа, оператор картини Вадим Юсов попросив танкістів стріляти в бік Тихонова з усіх гармат холостими зарядами. Постріли були такими потужними, що від кожного залпу здригалася земля.

Також в цей день о 22:15 на "Інтері" вийде документальний проект "У гості до В'ячеславу Тихонову". У ньому прозвучать інтерв'ю його друзів і близьких, а також спогади і роздуми самого Тихонова. На момент створення проекту (2008 рік) В'ячеслав Васильович жив відлюдником в заміському будинку наодинці зі своєю таємницею. Сам актор одного разу зізнався, що бував у знаменитої провісниці Ванги, яка напророкувала йому саме таку долю.

"Я все робив з душею, – говорив артист. – Добре, що є люди, здатні це побачити, відчути і усвідомити".

Відеоанонс – https://youtu.be/qfssrN_acOU

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти