"SOS! Врятуйте наші душі!": кожен з нас у відповіді

"SOS! Врятуйте наші душі!": кожен з нас у відповіді

30 листопада 2017 | 18:26

28 листопада у відділі мистецтв Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки пройшла вистава "SOS! Врятуйте наші душі!" за п'єсою Костянтина Симонова "Четвертий". Постановка Театральної майстерні Миколи Рушковського приурочена до 102-ї річниці з дня народження відомого письменника і пройшла за інформаційної підтримки телеканалу "Інтер".

Героїв своїх творів Симонов завжди порівнював з самим собою, а п'єсу "Четвертий" взагалі називав сповідальною. До кінця життя він залишався літописцем Великої Вітчизняної війни і не втомлювався невтомно повторювати: "Письменник, який не хоче, щоб все людство було втягнуто в нову війну, повинен нагадувати людям, що таке війна".

"Симонов – сильний автор. І справжня людина, щира, яка пройшов усю війну, – розповідає народний артист України, режисер Микола Рушковський. – П'єса "Четвертий" була написана Костянтином Михайловичем у 1961 році, коли у нього був складний час – він пішов з літератури, поїхав до Ташкенту спецкором і жив там рік. А коли дозрів – поділився зі світом своїми переживаннями, протягом тижня написавши п'єсу "Четвертий".

За сюжетом п'єси у розпал холодної війни американська авіарозвідка готує провокацію над територією СРСР. Перед редактором американського видання постає дилема: зробити заяву, оприлюднивши відомі йому деталі, або промовчати. Герой п'єси "Четвертий" розуміє, що запобігти новому військовому конфлікту він може тільки ціною власної кар'єри, можливо й життя...

Понад півстоліття тому в Києві в театрі Лесі Українки головну роль у виставі за цим твором грав актор-фронтовик Микола Рушковський. Тепер народний артист України вже як режисер представив свій матеріал. У цій постановці Микола Рушковський і актори його Театральної майстерні говорять про відповідальність людини перед часом, перед самим собою, перед пам'яттю загиблих, перед долею живих. "Відповідальність не завжди падає на плечі найрозумнішого, найсміливішого або найсильнішого. Але рано чи пізно вибір доводиться робити кожному", – говорить головному героєві на сцені його друг.

Вистава пройшла на одному диханні. У фіналі глядачі, серед яких було дуже багато молоді, стоячи вітали акторів. Адже тема, порушена у п'єсі, – зрозуміла для всіх поколінь.

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти