"778 днів без своїх". Спецпроект "Інтера"

3 листопада 2016 | 12:41

73 роки тому, 6 листопада 1943 року, війська 1-го Українського фронту під командуванням генерала Ватутіна увійшли до звільненого від німецько-фашистських загарбників Києва. З 400 тисяч чоловік, що залишилися в окупованому місті, визволителів зустрічало 180 тисяч киян. Третє за чисельністю населення радянське місто практично вимерло. До Дня визволення Києва "Інтер" створив документальний спецпроект, який 5 листопада глядачі вперше побачать в ефірі телеканалу, - "778 днів без своїх".

778 днів окупації. За цей час нацисти замордували в катівнях гестапо, повісили і розстріляли в Бабиному Яру понад 150 тисяч осіб. Понад 100 тисяч були вивезені на каторжні роботи до Німеччини. Замість колись прекрасного міста на Дніпрі залишилася лише точка на карті. Як чекали звільнення ті, хто вижив, які жахи окупації назавжди залишилися у них в пам'яті, - про це наш фільм.

Основою для сценарію фільму команди "Ранку з "Інтером" стали спогади очевидців та окупаційний щоденник 28-річної киянки Ірини Хорошунової, яка своїми очима бачила події тих днів і детально описувала все на сторінках загального зошиту.

В цьому році виповнюється 75 років одній з найстрашніших трагедій людства - вбивств в Бабиному Яру. Історії цього та інших злочинів, скоєних нацистами та їхніми поплічниками в Києві, стали лейтмотивом фільму. Що пережили кияни і чим було звільнення для тих, у кого на очах вбивали тисячами друзів, родичів, сусідів. "Ми розповімо унікальні історії людей, які пережили ці страшні роки, - каже головний редактор телеканалу і один з авторів фільму Антон Нікітін. - У фільмі дуже мало закадрового тексту та багато реальних спогадів. Це жива історія, якій ми не дамо померти. Ми не маємо на це права. Тим більше в наш час. Жахи окупації - це не просто історія з минулого, це правда про сьогодення. Про те, що між поділом людей на сорти та їх убивством - лише один крок".

Події тих років встають з минулого в кадрах радянської та німецької хроніки, в спогадах киян, у коментарях істориків. Перед обличчям смертельної небезпеки кожна людина робила свій вибір: хтось зустрічав загарбників хлібом-сіллю, хтось переховував приречених на смерть. Люди йшли в підпілля, дивом рятувалися від розстрілів, намагалися передати їжу в табори, ризикували своїм життям заради дітей і порятунку інших людей. Хтось же був просто байдужим.

Автори фільму впевнені: про це не можна мовчати, щоб наші діти не стали ні жертвами, ні катами, ні байдужими спостерігачами.

5 листопада, о 10:10 на телеканалі "Інтер" - спецпроект "778 днів без своїх".

У суботу, 5 листопада, в ефірі телеканалу "Інтер" вийдуть проекти, приурочені до Дня визволення Києва.

О 07:00 "Інтер" покаже художній фільм "Екіпаж машини бойової" режисера Віталія Василевського.

О 08:15 в ефірі - воєнна драма, удостоєна безлічі міжнародних нагород і в 1962 році була номінована на премію "Оскар" за кращий оригінальний сценарій - "Балада про солдата" Григорія Чухрая.

О 10:10 - прем'єра спецпроекту власного виробництва телеканалу "778 днів без своїх".

Об 11:10 глядачі побачать воєнний фільм "Ати-бати, йшли солдати". Це остання режисерська робота Леоніда Бикова та його остання роль в кіно.

Відеоанонс до Дня визволення Києва

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти