"Інтер" провів допрем'єрний показ документального фільму "Небо. Літак. Мрія"

"Інтер" провів допрем'єрний показ документального фільму "Небо. Літак. Мрія"

10 квітня 2015 | 14:15

У четвер, 9 квітня, в "Будинку кіно" пройшов прем'єрний показ документального фільму виробництва телеканалу "Інтер" "Небо. Літак. Мрія", який присвячений Міжнародному дню космонавтики і розповідає про забуті досягнення української аерокосмічної промисловості, про великих українців у космонавтиці і ще раз нагадує про те, що Україні є чим пишатися в цій галузі.

Допрем'єрний показ відвідали почесні гості - люди, які присвятили своє життя підкоренню неба і підкоренню космосу, герої документального фільму. Це Олег Кузьмич Богданов, заступник генерального конструктора державного підприємства "Антонов", який брав участь у проектуванні найбільшого у світі і найпотужнішого транспортного літака "Мрія". Заслужений льотчик-випробувач, Герой України Галуненко Олександр Васильович - людина, що пілотувала "Мрію", чиє ім'я занесено до Книги рекордів Гіннеса. І генеральний директор Державного підприємства "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод" імені О. М. Макарова" (1992-2005 рік), голова Національного космічного агентства України (2004-2014), Герой України Юрій Сергійович Алексєєв. Також на показі були присутні творці документального фільму - головний редактор телеканалу "Інтер" Антон Нікітін, автор сценарію Михайло Колесніков, редактор фільму Анна Захарова.

У своїх виступах почесні гості згадували своїх колег - талановитих авіаконструкторів і сміливих льотчиків-випробувачів, ділилися з глядачами спогадами та цікавими історіями про свою роботу.

- Коли "Мрію" демонстрували на міжнародному авіасалоні в Оклахомі, до літака вишикувалася величезна черга, - розповів Олександр Галуненко. - Щоб потрапити в літак і побачити його зсередини, люди з ранку до вечора стояли під сонцем. Глядачі, які ніяк не пов'язані з авіацією, були впевнені, що цей літак виробництва концерну "Боїнг". І їм доводилося пояснювати, що насправді це фірма "Антонов". Відразу ж у них виникало питання: "А що це за фірма? Де вона є? А де цей Київ? А де розташована Україна?" Це ж були ще 90-ті роки. Тоді я взяв у штурмана політичну карту світу, фломастером обвів Україну, крупно написав "Київ" і показав стрілкою, де він розміщується. І решту глядачів, що підходили з таким питанням, відразу відсилали до карти, вивчати географію.

- Коли спілкуєшся з представниками космічної та авіаційної галузі, створюється враження, що вони відчувають байдужість до себе з боку людей довкола. Це не так. Ви нам не байдужі, не байдуже те, що ви зробили, те, що ви робите і будете робити, - сказав перед показом головний редактор телеканалу "Інтер" Антон Нікітін. - Спасибі співробітникам заводу "Антонов" та інших КБ, які не зрадили мрію, не зрадили своєму покликанню. Які в 90-ті роки не розвернулися, не пішли в кооперативи або на ринки, а залишилися в конструкторському бюро. Залишилися зі своїми літаками, зі своїми мріями, зі своїм небом. Я хочу, щоб, не дивлячись на всі складнощі, які є сьогодні, у нас ніхто не забирав мрію. Щоб ми продовжували мріяти і вірити в те, що попереду великі проекти, якими ми будемо пишатися. А гордість непідробна тоді, коли вона сусідить з дійсно великими звершеннями. Ми вже були свідками того, як злітає "Мрія", як "Мрія" несе на собі "Буран". Можливо, ми ще побачимо щось чудесне. Тому що ми - ваші сучасники, ми живемо з вами в одну епоху, і ми знаємо, на що ми разом завдяки вам здатні. Спасибі вам!

Допрем'єрний показ документального фільму викликав небувалий ажіотаж серед глядачів, було отримано так багато запитів на запрошення, що було прийнято рішення провести ще один додатковий показ в п'ятницю, 10 квітня.

Про фільм:

Телевізійна прем'єра документального фільму "Небо. Літак. Мрія" відбудеться на телеканалі "Інтер" 11 квітня о 10:00. Підкорення космосу - цією мрією та її втіленням жили цілі покоління трудівників української космічної промисловості. Темпи космічної гонки відкривали науці небачені досі горизонти, перекидаючи людство відразу на покоління вперед. За кілька десятиліть вчені й конструктори зробили реальними найфантастичніші ідеї.

У реалізації багатьох великих проектів у цій галузі брали участь українські конструктори. Наприклад, модель космічного корабля-човника багаторазового використання "Буран" створив киянин Гліб Лозино-Лозинський. Українські підприємства брали участь у розробці унікального комплексу системи "Буран-Енергія". Найбільший у світі і найпотужніший транспортний літак, який дозволяв транспортувати навіть космічні кораблі "Буран" і який внесений до Книги рекордів Гіннеса, створений київським Конструкторським бюро імені О. К. Антонова і назву отримав - "Мрія".

"Мрія - це нескінченність людської думки і бажання, те, що веде нас вперед і ніколи не зникне, поки живе людина на планеті. І якщо народився літак на цій землі, нехай несе на своєму борту слово з її мови - "Мрiя", - сказав одного разу генеральний конструктор АНТК ім. О. К. Антонова, Герой України Петро Васильович Балабуєв.

"Буран", "Енергія" та "Мрія" з'явилися на світ завдяки злагодженій роботі мільйонів людей. Людей, рухомих однією загальною мрією.

У фільмі "Небо. Літак. Мрія" використовується унікальне архівне відео АНТК ім. Антонова, яке раніше ніде не демонструвалося. Крім того, в картині багато ексклюзивних інтерв'ю: з космонавтом Леонідом Каденюком, з льотчиком-випробувачем Олександром Галуненком, з конструкторами - безпосередніми творцями літаків "Руслан" і "Мрія".

Виробництво: "07 продакшн"

Автор сценарію: Михайло Колесніков

Режисер: Олексій Лябах

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти