До 60-ї річниці від дня народження Квітки Цісик "Інтер" покаже власний документальний фільм про відому співачку

27 березня 2013 | 10:00

У п'ятницю, 5 квітня, о 00:00 на телеканалі "Інтер" відбудеться прем'єра документального фільму власного виробництва "Квітка. Голос в єдиному екземплярі". Фільм присвячений пам'яті видатної особистості - всесвітньо відомої співачки українського походження Квітки Цісик. 4 квітня 2013 року їй мало б виповнитися 60 років, але через хворобу вона передчасно пішла з життя.

У США Квітка Цісик більше відома під іменем КейСі. Її голос знає майже кожен американець. Вона десятки років озвучувала рекламні джингли таких відомих компаній як "Coca-cola", "American Airlines", "McDonald's", "Ford". Автомобільна корпорація "Ford Motor" взагалі зробила її, не професійну модель, а звичайну жінку, не тільки голосом, але й обличчям своєї рекламної кампанії. КейСі співала на бек-вокалі у таких зірок як Майкл Джексон та Уітні Хьюстон. І найголовніше –  саме вона виконала саундтрек до фільму "You Light Up My Life", який у 1978 удостоївся премії "Оскар" за кращу пісню. Але через юридичну тяганину найпрестижніша кінопремія світу дісталася іншій співачці. Слава та широке визнання, яких вона прагла, та щира любов мільйонів слухачів прийшли врешті решт не до КейСі, а до Квітки Цісик. І не в США, а в Україні – завдяки двом альбомам з народними піснями у її виконанні ("Пісні України" та "Два кольори").

Квітка Цісик – американка, яка стала втіленням національної української самоідентифікації. Народні пісні в її виконанні у 80-х роках минулого століття сколихнули тоді ще радянську Україну, стали уособленням такої бажаної, але на той час ще недосяжної незалежності. Платівка з записаними Квіткою Цісик українськими піснями, яка випадково, майже контрабандою, потрапила в нашу країну, спричинила справжній ажіотаж серед української інтелігенції – люди масово робили копії і передавали їх одне одному.

Автори фільму "Квітка. Голос в єдиному екземплярі" спробують дослідити, у чому феномен цієї людини. Вони намагатимуться знайти відповідь на питання, чому протягом не одного десятиліття пісні у виконанні Квітки Цісик справляють на людей гіпнотичне враження. Наприклад, американець українського походження Алекс Гутмахер буквально "захворів" на музику Цісик, коли вперше почув пісню "Черемшина" у її виконанні в київському таксі. З тих часів він став запеклим фанатом співачки і вкладає власні кошти в популяризацію її імені – організував фестиваль романсу імені Квітки Цісик, привіз особисті речі виконавиці для музею у Львові, а цього року влаштував вечір пам'яті до її 60-річчя.

Про Квітку Цісик у фільмі розкажуть її рідні та близькі (чоловік Ед Ракович, син Едді, родина зі Львова), люди, з якими вона працювала, її прихильники. Телеглядачі матимуть змогу побачити єдине ексклюзивне відеоінтерв'ю Квітки Цісик українською мовою, яке у свій час вдалося записати Генеральному директору національного симфонічного оркестру України Олександру Горностаю. Також про своє ставлення до творчості Цісик висловиться молода українська співачка Джамала і розповість, чому  на фестивалі "Нова хвиля" дівчина обрала для виконання саме одну з пісень Квітки "Ой, верше мій, верше", яка і принесла їй перемогу.

"Квітка. Голос в єдиному екземплярі"
Автори сценарію: Леся Вакулюк та Наталя Ковальова
Режисер-постановник: Софія Чемерис
Оператор-постановник: Герман Федоренко
Головний редактор: Антон Нікітін
Генеральний продюсер проекту: Ганна Безлюдна

Залишити коментар Коментарі (6)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

04.04.2013 г. в программе Факты на ICTV ,был показан гикарный сюжет о ней, на мою просьбу мне посоветовали позвонить по " ...Спробуйте зателефонувати (044)288-33-04. Може там Вам щось підкажуть" на их страничке в facebook тоже нет этого сюжета. Было бы очень хорошо если бы этот сюжет кто то выложил в youtube поскольку таких сюжетов о ней там практически нет также, как и ее песен которые хотелось бы послушать, единственный сайт на котором есть ее песни на сайте Украинские песни Давайте совместными усилиями в youtube выложим все возможные сюжеты о ней.

Александр 06.04.2013, 07:50 відповісти

Большое спасибо создателям за фильм.Спасибо что вспомнили,что не забываете.Ночью будут показывать наверное по одной причине.Кто же после песен Цисык будет слушать Поющие Трусы,Киркорова,Баскова и остальную шушеру.

bidgo 05.04.2013, 18:09 відповісти

Она достойная такого фильма и очень хорошо что на Украине о ней вспомнили хотя бы лишь в день ее рождения. Желательно бы этот фильм повторить в более удобное время, в выходные дни или в будние вечером т.к. очень неудобное время для такого показа ведь там я надеюсь будет на что посмотреть, поскольку она была очень талантливой и с прекрасным голосом тем более патриотом Украины которых даже в Верховной Раде не найти - душой и телом.Я за ее творчеством наблюдаю уже очень давно.

Александр 03.04.2013, 15:59 відповісти

Такое чувство что из за языка начнется гражданская война,если вам не нравится русский язык,смотрите передачи на украинском языке.

Лена 02.04.2013, 21:51 відповісти

Does it really matter якою мовою буде фільм? А якщо навіть і російською? Що тут поганого? Нехай дивляться, слухають, "кляті"))

luch 28.03.2013, 13:20 відповісти

а вєдь фільм будєт на руССком, правда?..
і пачіму єво так рано паказЬІвают (в 00:00), вєдь с двінадцаті часов іщё можна кучю любімЬІх руССкіх сєрєалов пасматрєть.. пачіму бЬІ нє запустіть етат прєкраснЬІй (надеюсь, русскаязЬІчнЬІй) фільм часа в чітЬІрє утра, кагда всё укро-бЬІдло уснёт і можна будіт етім фільмом насладітца в тішінє (надеюсь, нє матросскай, гггг )))

uawin 27.03.2013, 16:38 відповісти

Спецпроекти