"Адмірал" - найгучніша кінопрем'єра 2008 року на "Інтері"

"Адмірал" - найгучніша кінопрем'єра 2008 року на "Інтері"

8 квітня 2009 | 12:13

19 квітня о 20:50 "Інтер" покаже найбільш масштабний та високобюджетний російський кінопроект минулого року "Адміралъ". Історія кохання адмірала Олександра Колчака та Ганни Тімірьової на тлі батальних сцен громадянської війни викликала багато суперечок як із боку істориків та кінокритиків, так і з боку простих глядачів. Але як би там не було, цей фільм став справжньою подією у російському кінематографі, свідоцтвом чого є непідробний інтерес публіки - за два місяці картину переглянуло більше 6 мільйонів глядачів, і її збори у прокаті склали 37 мільйонів доларів. Яскраві кадри, приголомшливі батальні сцени, вражаючий акторський склад - тепер і українські телеглядачі сможуть побачити цей кіношедевр!

"Ще декілька років тому на зйомках фільму такої складності нашим кінематографістам можна було тільки мріяти. Наприклад, для сцен морського бою наші каскадери та піротехніки вигадали унікальну технологію. Бій, який на екрані тривав 12 хвилин, знімали близько місяця. Це був подвиг усієї групи", - каже режисер Андрій Кравчук.

Події фільму розгортаються у період 1916-1920 років на тлі двох революцій та Громадянської війни. Але у центрі сюжету все ж таки людські почуття. Це фільм, у першу чергу, про кохання, яка долає всі труднощі. Адмірал Колчак та Ганна Тімірьова: він заради неї здійснював подвиги та пішов від дружини, вона заради нього кинула чоловіка та добровільно здалася у руки ворогів. Ганна під час арешту коханого сама підійшла до більшовиків і сказала: "Заарештуйте і мене. Я не можу без нього жити". Вона покохала всупереч усьому... допоки смерть не розлучила їх. Але навіть смерть не змогла вбити це кохання.

Зйомки фільму тривали більше двох років. Москва, Санкт-Петербург, Севастопіль, Торжок, Іркутськ - ось лише неповний список міст, які відвідала знімальна група. Окрім різноманітної географії, роботу над фільмом було також ускладнено необхідністю надати кожному епізоду максимальну історичну достовірність. У результаті, до процесу були залучені кращі спеціалісти зі спецефектів та комп'ютерних технологій, які створили більше 24 тисяч комп'ютерних кадрів.

Окрім вражаючих спецефектів, у фільмі глядачі побачать прекрасний акторський склад. Після кастингу, який тривав майже рік, на головні ролі було затверджено Костянтина Хабенського (адмірал Колчак), Єлизавету Боярську (Ганна Тімірьова), Сергія Безрукова (Генерал Каппель), а також Ганну Ковальчук, Владислава Вєтрова, Єгора Бероєва, Федора Бондарчука та інших.

Актори про фільм та про своїх персонажів

Костянтин Хабенський, виконавець ролі адмірала Колчака:

"Фільм "Адміралъ" - не просто черговий блокбастер. Мені здається, що він зможе не тільки змінити ставлення людей до історії, але й стати початком нової епохи у кінематографі. Ми намагалися зробити все можливе, аби "Адміралъ" нікого не залишив байдужим. Це - чесне кіно, і я гордий тим, що брав участь у його створенні".

Єлизавета Боярська, виконавиця ролі Ганни Тімірьової:

"Коли я прочитала сценарій, то зрозуміла, що це абсолютно моє, і якщо я цього не зіграю, то ніколи собі не вибачу. Образ Ганни Тімірьової став мені дуже близьким. Я теж в ім'я кохання пішла б на багато чого. Зараз у нас слово "кохання" вже замінюється будь-якими іншими поняттями. А цей фільм про справжнє кохання - духовне, прекрасне і чисте".

Сергій Безруков, виконавець ролі генерала Каппеля:

"Адміралъ" - це можливість розповісти правду, розкрити історичний матеріал, показати, як все було насправді, а не ту абсолютну брехню, до якої багато хто з нас, на жаль, звик. Каппель - це людина, яка все своє життя, кожну хвилину присвятив служінню Батьківщині. Великий полководець, символ справжнього білого офіцера, який помер за Росію. І про це мало хто знав! Яке воно -  відчуття, коли тобі спершу все життя викладають одне і коли ти пам'ятаєш саму радянську пропаганду, а потім тобі показують справжню реальну людину, таку, якою ми хотіли представити її у фільмі. Яка віддано любить Батьківщину, кожен день якої присвячений своїй країні. Був епізод у його житті, коли під час офіцерської вечірки він попросив слова та сказав: "Панове, сьогодні ми вкрали один день у Росії". Це не пафос, просто людина так жила. Отже я радий, що я знявся у такому фільмі, у такій ролі ".

Ганна Ковальчук, виконавиця ролі дружини Колчака Софії:

"Під час зйомок в "Адміралі" дуже заздрила людям, які жили на початку двадцятого. Тоді питання гідності та честі були дуже актуальні, а сьогодні на першому місці - заробляння грошей. У наші дні через вседозволеність набагато складніше залишитися людиною. Я б із задоволенням перенеслася б у епоху, про яку розповідається у фільмі, але тільки разом із рідними. Моє місце там, де мої близькі".

Микола Бурляєв, виконавець ролі царя Миколи II:

"В образі Імператора Миколи II, якого я зобразив у фільмі "Адміралъ", я намагався передати глядачеві розуміння царем його хрещеного шляху та його глибокої віри. І, незважаючи на те, що Цар Микола з'являється в екранній версії фільму тільки у хвилинному епізоді, я сподіваюся, що мені це вдалося".

Факти

 • "Адміралъ" на сьогоднішній день - російський фільм із найбільшим бюджетом, який склав 16 мільйонів доларів. У створенні стрічки брало участь більше 1000 людей. Робота над фільмом тривала 4 роки.
 • На роль Колчака з самого початку планувався Олександр Домогаров, на роль Каппеля - Владислав Галкін.
 • Виконавцям головних ролей довелося вчити французьку - аби герої могли легко перейти з однієї мови на іншу.
 • Знамените акторське тріо Хабенський-Боярська-Безруков вперше зустрілося саме на зйомках "Адмірала", а вже потім зіграли разом у продовженні "Іронії долі". Просто "Іронія" вийшла на великий екран раніше за "Адмірала". Ганна Ковальчук до "Адмірала" вже грала дружину Хабенського у "Годині пік", а Ліза Боярська вже грала кохану Хабенського у "Іронії долі. Продовження".
 • Костянтину Хабенському заради ролі Колчака довелося вчитися верховій їзді. А щоб пройнятися морською атмосферою та відчути воїнський дух, актор ще до початку зйомок виходив у Чорне море на ракетному крейсері "Москва". "У морі я почувався нормально, великих хвиль у той день не було... І, як-то кажуть, у повній мірі осягнув: якщо щось не так, у морі немає тролейбусів, щоб повернутися додому", - шуткує Хабенський.
 • Реальна Ганна Тімірьова у 1964 році брала участь у зйомках фільму Сергія Бондарчука "Війна і мир" в епізодичній ролі та була консультантом з етикету.
 • У створенні саундтреку до фільму брав участь Ігор Матвієнко, а Вікторія Дайнеко виконала головну пісню "Анна", на вірші, які Ганна Тімірьова присвятила своєму коханому Олександру Колчаку незадовго до своєї смерті. "Мені розповіли передісторію пісні, і я з перших нот закохалася у неї", - каже співачка.
 • У зйомках батальних сцен брали участь справжні матроси та солдати термінової служби.
 • У Росії не збереглося історичних кораблів, і знімальній групі довелося зводити справжню модель корабля Колчака.
 • На зйомках були задіяні музейні рушниці та гармати, а також крейсер "Аврора" у ролі крейсера "Слави" - єдиний корабель того часу, який перебуває у задовільному стані.
 • Комп'ютерна казка ледь не обернулася буттям на знімальному майданчику. Розкидаючи пластикові міни севастопільською акваторією, учасники знімальної групи забули за бортом одну з рогатих кульок. Зате міну помітили робітники локаційної станції українського ВМФ.

Нагороди

 • За результатами минулого року фільм "Адміралъ" отримав чотири статуетки "Золотий орел". Національна Академія кінематографічних мистецтв та наук Росії визнала цю картину лауреатом у чотирьох номінаціях - краща чоловіча роль (Костянтин Хабенський), краща робота оператора, кращі костюми та краща робота звукорежисера.
 • Історичний блокбастер "Адміралъ" став лідером російського кінорейтингу 2008 року. Про це свідчать дані Всеросійського центру вивчення суспільної думки (ВЦВСД).
 • Роль у цій картині принесла справді всенародну славу виконавцю головної ролі Костянтину Хабенському. За даними ВЦВСД, саме його минулого року народ визнав кращим актором. Також актор потрапив у трійцю "Найулюбленіших росіян", поступившись місцем лише Володимиру Путіну та Аллі Пугачовій, і поділивши третю позицію з Володимиром Познером та Андрієм Аршавіним.

Збори

 • За два місяці 2008 року (з 9 жовтня по 14 грудня) у Росії, Україні та країнах Балтії фільм "Адміралъ" переглянуло більше 6 млн. глядачів. Даний результат є безпрецедентним для фільмів нерозважальних жанрів.
 • За час прокату фільм зібрав 37 348 797 доларів, з них в Україні - 4 170 913 доларів.

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти