Розгадка "Коду да Вінчі" поруч... на "Інтері"!

25 березня 2009 | 11:50

У суботу, 4 квітня о 22:10 Телеканал "Інтер" покаже один із найгучніших фільмів нашого часу "Код да Вінчі", за мотивами однойменного роману Дена Брауна.

У головних ролях - дворазовий володар "Оскара" Том Хенкс та переможниця премії "Сезар" Одрі Тоту.

Роман американського письменника-історика Дена Брауна став одним із найуспішніших в історії. "Код да Вінчі" був перекладений на сорок дві мови і проданий загальним тиражем більше сорока трьох мільйонів. У 2006 році екранізація Рона Ховарда з Томом Хенксом у головній ролі відкрила 59-й Канський кінофестиваль.

Ще до прем'єри "Код да Вінчі" викликав протести клерикальних кіл мало не усіх світових конфесій, а група християн закликала оголосити глобальне голодування. Картина вийшла на екран у супроводі судових процесів над автором книги Деном Брауном та награно простодушних інтерв'ю режисера Рона Ховарда, в яких він, з одного боку, не розумів, чому здійнявся такий галас, а з іншого - чесно зізнавався, що розраховував на скандал. Він явно задоволений: про рекламу, якою забезпечили його фільм церковники, можна лише мріяти. Тепер, напевне, на землі не залишиться людини, яка не подивиться фільм. І він мав рацію! "Код да Вінчі" став міжнародною сенсацією, загалом зібравши більше $750 мільйонів!

Історія починається з того, що однієї ночі Роберта Ленгдона (його зіграв Том Хенкс), славетного професора у галузі символістики, запрошують до Лувру, де був вбитий куратор музею, який, однак, перед смертю встиг залишити цілу низку символів та загадок. Смертельно ризикуючи, Ленгдон за допомоги Софі Неве (Одрі Тоту), криптолога поліції, знаходить серію вражаючих головоломок, прихованих у роботах Леонардо Да Вінчі, що вказують на існування таємного товариства, яке покликане охороняти стародавню таємницю, якій вже 2000 років.

Цей дует вирушає до Парижу, Лондона і Шотландії на захоплюючі пошуки розгадок коду, який приховує таємницю, яка здатна піддати сумніву основи сучасної світобудови.

Актори про фільм

Том Хенкс:

- Яка Ваша думка про роман "Код да Вінчі", чи вірите Ви у теорію змови, тобто таємні товариства, що мали та мають свої власні історичні цілі?

- Я не думаю, що, переглядаючи фільм, варто замислюватись лише над серйозними питаннями. Треба пам'ятати, що роман "Код да Вінчі" - вигадка. На основі цієї вигадки ми зняли художній, а не документальний фільм. Якщо хтось вважає, що книга ображає почуття віруючих, нехай не читає її та не йде у кіно. Втім, мені здається, що усі на світі вже прочитали її. На мою думку, кожна людина, яка ознайомилась із книгою Дена Брауна, знайде її інтерпретацію таких пам'ятників мистецтва, як "Мадонна серед скель" Леонарда да Вінчі, більш ніж переконливою. І це вже добре! У той же час людина нарешті погляне на Мадонну своїми очима, побачить її по-іншому, що також важливо.

Одрі Тоту:

- Інші актриси ладні були продатися дияволу, аби зіграти Софі Неве у "Коді да Вінчі". Софі Марсо, Жюлі Дельпі та інші великі французькі зірки, мабуть, лікті кусали від заздрощів?

- Можливо... Але багато хто з моїх колег, які пробувались на цю роль, від щирого серця привітали мене... Адже ми не кури у курятнику! Чесно кажучи, я пробувалась останньою і ні на що не сподівалась. Просто мені оплатили переліт до Лос-Анджелесу на проби разом із Томом Хенксом, відмовитися було б безглуздо. Тому я взяла з собою фотоапарат і поїхала. По закінченню кінопроб спитала в Хенкса: "Можна з вами сфотографуватися? А то моя сестра нізащо не повірить, що я із вами зустрічалася!" Попрацювати із Томом мені, звісно, хотілося. Він дуже щедрий партнер, зовсім не схожий на порожню кінозірку. Перш за все він актор, а потім вже кінозірка. Вуаля!

Факти

  • На роль Роберта Ленгдона претендував Рассел Кроу, але вона дісталась Томові Хенксу.
  • На роль Софі Неве розглядалися кандидатури Джулії Делпі та Кейт Бекінсейл. Після їх відмови на пробах були помічені Софі Марсо, Одрі Тоту, Вірджинія Ледойєн, Джудіт Годрече та Лінда Харді. Всупереч усім прогнозам роль дісталася француженці Одрі Тоту.
  • Частина зйомок проходила у приміщеннях знаменитого паризького музею Лувр. Дозвіл надав міністр культури Франції.
  • У Білорусії під впливом церкви фільм зняли з прокату на третій день.
  • Фільм заборонили в Єгипті, сусідній Йорданії, заявивши, що він "паплюжить імена християнських та ісламських персонажів та суперечить істині про Ісуса, про яку свідчать Біблія і Коран".

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти