"Чоловік та жінка" - шедевр світової класики у свято весни та кохання

25 лютого 2009 | 10:38

 

"Інтер" приготував подарунок прекрасній половині людства до свята весни та кохання 8-го березня - шедевр світової кінокласики фільм Клода Лєлуша "Чоловік  та жінка".

Французький фільм "Чоловік та жінка" підкорив журі Канського кінофестивалю 1966 року (Гран-прі), а потім і багатьох глядачів усього світу глибокою ліричністю, чудовою грою Трентіньяна та Еме, чарівною музикою Франсіса Лея. Дивіться на "Інтері" у неділю, 8 березня о 22:40.

Мабуть, це найкращий фільм про кохання усіх часів та народів. Жінка така, якою має бути жінка - вродлива, добра, ніжна, віддана. Чоловік такий, яким має бути чоловік - мужній, рішучий, чуйний, на нього можна покластися. Вони закохуються так, як закохуються лише в кіно - гарно, піднесено. Цей фільм - еталон, який показує красу стосунків та багатогранність почуттів.

Вона працює асистентом режисера, він - автогонщик. Обоє втратили своїх половинок, і все, що їм лишилося у житті, - це діти і робота. Випадково зустрівшись у пансіоні, де навчаються їх діти, герої стрімко зближуються і розуміють, що отримали ще один шанс. Скористатись ним заважає лише пам'ять про тих, кого вже немає поруч. Разом із усім багатством емоційної палітри, фільм дозволяє відчути, наскільки органічно можуть почуватись люди у коханні та шлюбі: так, що навіть смерть одного не може розділити їх, забрати одного з життя іншого. Можливо тому, незважаючи на такий "земний" зміст, фільм вже у рік свого виходу був відмічений однією з нагород Католицької Церкви (точніше призом Міжнародної кінематографічної католицької організації (OCIC)).

Клод Лєлуш:

"Я люблю людей, картини, музику і слова. Із цих стихій я створюю свої фільми. Кожна моя робота - а я зняв вже 41 картину - завжди історія кохання, пристрасті. Знімати про це так довго і так багато було б неможливим, якби кожного разу це не була б нова історія кохання. Але що залишається незмінним у моїх фільмах - я не люблю поганих фіналів".

Нагороди і номінації

Нагороди

1967 - Премія "Оскар": Найкращий іноземний фільм, Найкращий сценарій - Клод Лєлуш, П'єр Уттерховен

1968 - Премія BAFTA: Найкраща іноземна актриса - Анук Еме

1966 - Канський кінофестиваль: Золота пальмова гілка - Клод Лєлуш

Приз Міжнародної кінематографічної католицької організації (OCIC) - Клод Лєлуш

1967 - Премія "Золотий глобус": Найкращий іноземний фільм, Найкраща драматична актриса - Анук Еме

Номінації

1967 - Премія "Оскар": Найкраща актриса - Анук Еме, Найкращий режисер - Клод Лєлуш

1968 - Премія BAFTA: Найкращий фільм

1967 - Премія "Золотий глобус": Найкращий режисер - Клод Лєлуш, Найкраща музика - Франсіс Лей, Найкраща пісня - "Чоловік та жінка" (музика - Франсіс Лей, слова - П'єр Бару).

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти