"Інтер" повертається до "Війни без переможців"

13 червня 2003 | 12:00

60-річчя волинської трагедії викликало небувалий за минулі роки ажіотаж навколо цього питання. І хоча у фільмі "Війна без переможців" Ігор Чижов торкався цієї неоднозначної теми, вона, безумовно, заслуговує на більш докладне продовження.

Складається таке враження, що ми повернулися на 30 - 40 років назад, - розповідає Ігор Чижов. - Якщо 50 річниця трагедії на Волині пройшла досить спокійно - бійці УПА й Армії Крайовой тихо молилися в тих місцях, де загинули тисячі українців і поляків. То зараз навколо цього питання роздувається нездоровий ажіотаж, причому не тільки в пресі, але і на рівні урядових заяв. Ми ж хочемо по можливості об'єктивно розібратися в тому, що ж все-таки трапилося в 1943 році. У фільмі "Війна без переможців" ми вже торкалися цього питання, але в силу обмеженого часу, сугубо інформативно. Зараз же готуємо дві серії, присвячені саме подіям на Волині.

Безумовно, ми не відмовляємося від інформативного історичного матеріалу. Але, разом з тим, торкнемося і дня сьогоднішнього. Наприклад, хочемо показати три покоління української і польської родин і їхнє відношення до того, що трапилося в 1943 році. Також будемо використовувати архівні матеріали різних сторін, що брали участь у конфлікті: УПА, партизан, поляків і німців, оскільки проти документів висувати якісь контраргументи досить складно. Збираємося залучити до участі у фільмі і свідків трагедії, яких вистачає як з української, так і з польської сторони.

Якщо ж говорити про моє власне ставлення до цього питання, вважаю, що входити в нове тисячоліття зі старими образами не варто і, тим більше, не варто загострювати конфлікт. Адже вся історія людства свідчить про те, що кров породжує тільки кров. Думаю, українці і поляки повинні просто покаятися один перед одним. І, напевно, провина визначається не математичними підрахунками, кого більше загинуло, оскільки навіть одне забране життя, особливо, дитяче або жіноче - вже злочин.

 Ірина Ролик
"День"

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти