Звіт про поїздку на 19-й фестиваль документального кіно Їглава: Подорож у паралельну реальність

Звіт про поїздку на 19-й фестиваль документального кіно Їглава: Подорож у паралельну реальність

8 листопада 2015 | 11:06

Невеличке чеське містечко Їглава на кілька днів стало "Меккою" для документалістів Східної та Центральної Європи. Саме тут з 27 жовтня по 1 листопада пройшов однойменний фестиваль документального кіно, цього року 19-й за ліком. Завдяки сприянню Чеського центру в Україні, і зокрема Людмилі Грицай, поринути в атмосферу Їглави пощастило і випускникам "Інтершколи" - Марині Устюшкіній та Людмилі Агафоновій.

Людмила Агафонова, журналіст і режисер, випускниця "Інтершколи":

- Для мене поїздка на кінофестиваль до Їглави стала своєрідною подорожжю у паралельну реальність. Повітря цього маленького чеського містечка наповнене новими ідеями та натхненням. Виникає враження, що усі дев'ять муз давньогрецької міфології парять поруч.

Покази фестивальних фільмів (а їх було понад 100), майстер-класи, творчі майстерні - хотілося відвідати все, переглянути усі фільми, встигнути почути усіх авторів. Це був справжній нон-стоп, діляться враженнями Марина та Людмила.

Марина Устюшкіна, режисер, випускниця "Інтершколи":

- Поїздка до Їглави принесла багато нових ідей для подальшої роботи. Як показало авторське документальне кіно, представлене на фестивалі, щоб розповісти про події та людей потрібно по-справжньому захопитися своєю темою і тоді жодні перешкоди й труднощі не завадять тобі сказати те, що ти хочеш.

Їглава стала не тільки платформою, де можна було почерпнути нові знання, познайомитися з роботами європейських документалістів, а й майданчиком для нових знайомств. Режисери і продюсери не відмовляли гостям фестивалю в спілкуванні, із задоволенням ділилися своїм досвідом. І Марина, і Людмила використали цей шанс - відвідати Їглаву - щоб отримати "зворотний зв'язок" від професіоналів стосовно їхніх власних проектів.

Людмила Агафонова, випускниця "Інтершколи":

- Щодня я думала про те, яким чином скористатися отриманими знаннями в роботі... Я впевнена, що після цього "культурного вливання", всі історії, з якими доведеться працювати, матимуть інший відтінок. Крім незабутнього кінофестивалю, мені вдалося зняти кілька історій в Празі для моєї улюбленої програми. Це був новий досвід, незабутній, вражаючий.

Марина Устюшкіна, випускниця "Інтершколи":

- Спілкування з режисерами і продюсерами, особисто для мене, стало особливо цінним: на фестивалі я змогла отримати відгуки та цінні поради для проекту, над яким зараз працюю. Тепер я більш чітко уявляю собі, що необхідно проекту, щоб він був цікавий не тільки українській, а й європейській публіці.

Упродовж фестивального тижня в рамках акції Чеського центру і МФДК Їглава "Майстерня талантів" 10 учасників від України (студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого та студенти "Інтершколи") знімали відеощоденники фестивалю, на основі яких буде змонтований фільм. Цей проект - не тільки підтримка молодих українських "кіношників" і "телевізійників", але й можливість встановити тісні відносини між українською та чеською кіноіндустрією.

У рамках фестивалю Їглава та акції "Майстерня талантів" учасники від України мали можливість презентувати свої проекти, знайти можливість для їх реалізації, новий досвід і нові знання і, звичайно ж, найголовніше завдання презентувати Україну на європейській сцені.

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти