"Інтер" отримав нагороди Міжнародного фестивалю

"Інтер" отримав нагороди Міжнародного фестивалю

5 лютого 2018 | 16:19

У неділю, 4 лютого, у Дніпрі завершився дев'ятий Міжнародний фестиваль "Кіноасамблея на Дніпрі-2018". Цьогоріч у кінофорумі брали участь 18 кращих робіт документалістів з України, Азербайджану, Сербії, Росії. Серед них – чотири документальних проекти власного виробництва телеканалу "Інтер". Всі вони не тільки отримали глядацьке визнання, але і були відзначені нагородами журі.

Документальний проект телеканалу "Інтер" "Бомби, які підірвали світ" став фільмом відкриття "Кіноасамблеї" і отримав гран-прі. Це проект про трагічні сторінки історії Югославії: військової операції НАТО, що почалася 24 березня 1999 року. 78 днів бомбардування, 543 загиблих військових, 138 поліцейських і понад 2 тисяч жертв серед мирного населення. Саме тоді виявилося, що міжнародні хартії і гучні слова про захист прав людини – віртуальні.

"Ідея цього проекту народилася рік тому саме на "Кіноасамблеї", під час спілкування з режисерами Йованом Марковичем, Світланою Страхиничем з Сербії і Радиславом Евритом з Чорногорії, – розповів головний редактор телеканалу "Інтер" Антон Нікітін. – В дуже стислі терміни до річниці сумної дати – бомбардувань Белграда — ми зняли цей проект. Йован Маркович став одним з його героїв. Він розповідав, як мирні люди звикали до того, що поруч падають бомби. Про те, що у них в голові не вміщувалося: неможна це все вимкнути, просто натиснувши кнопку пульта телевізора, тому що це відбувається у твоєму місті. І про те, наскільки вони були до цього не готові. Натовські бомбардування Югославії – віхова подія в нашій історії. Нова ера відносин в людському суспільстві почалася саме тоді, коли на європейське місто вперше після Другої світової війни впали бомби, підірвали світ. Наш світ, в якому ми сьогодні живемо".

Проект "Восьма заповідь – "не вкради" став однією з найяскравіших прем'єр кінофестивалю і отримав спеціальний приз "За кращу драматургію". Це розповідь про гоніння, яким у наші дні піддається Канонічна Українська Православна Церква. Сучасні церковні рейдери порушують восьму заповідь закону, даного Богом, – "Не кради" – і забирають у людей святині – храми. Журналісти "Інтера" побували в селах Рівненської, Тернопільської та Івано-Франківської областей, де відбувалися захоплення церков, поговорили з місцевими жителями і переконалися: у людей можна забрати храм, але відібрати віру – неможливо.

Крім того, ще два документальних проекту телеканалу – "Люди Перемоги. Будемо жити!" і "Від Різдва до Водохреща. Паломництво на Святу Землю" – були відзначені почесними грамотами "Кіноасамблеї".

Це не перші перемоги фільмів "Інтера" на "Кіноасамблеї на Дніпрі". Минулого року Першу премію кінофоруму отримав документальний фільм "Врятувати і зберегти".

Вітаємо творчі команди проектів-переможців!

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти