"Врятувати і зберегти": проект "Інтера" отримав дві міжнародні нагороди

"Врятувати і зберегти": проект "Інтера" отримав дві міжнародні нагороди

29 листопада 2017 | 14:24

Документальний проект "Врятувати і зберегти" виробництва телеканалу "Інтер" отримав нагороду XXII Міжнародного фестивалю кіно і телепрограм "Радонеж". Він завоював срібну медаль преподобного Сергія Радонезького в номінації "Кращий телевізійний фільм". Це вже друга авторитетна нагорода в листопаді 2017 року. Раніше українська стрічка про нову епоху гонінь на християнство удостоїлася Гран-прі на Міжнародному фестивалі православного кіно "Вічевий дзвін".

Події, про які розповідає фільм, відбуваються практично поруч з нами. Масштаби переслідування людей за релігійною ознакою в сучасному світі вражають. Так, за даними швейцарської громадської організації "Open Doors", більш ніж в 60 країнах християн переслідують за віру. У країнах Близького Сходу перетворюються на руїни іракські та сирійські монастирі, які пам'ятали апостолів. В Іраку до 2003 року проживало півтора мільйона християн, до 2014-го з них залишилося тільки 150 тисяч чоловік. Країни Європейського Союзу все більше і більше забувають своє християнське коріння. Фільм "Спасти и сохранить" - це спроба знайти відповідь, як врятувати і зберегти християнську цивілізацію.

"Позиція телеканалу" Інтер" - говорити про речі, які важливі для глядача, - розповідає один з авторів фільму, головний редактор телеканалу "Інтер" Антон Нікітін. - Ми вважали за потрібне сказати про колосальну загрозу християнської цивілізації в сучасному світі. Гоніння на християн в наш час аналогічні першим століттям християнства. Щодня в світі люди гинуть за віру. Щороку - це десятки тисяч. Фільм "Спасти и сохранить" змушує задуматися про те, що все це відбувається в світі, в якому ми живемо, поруч з нами. Коли ти знаєш і навіть просто хочеш щось змінити, це вже немало".

На початку жовтня проект "Врятувати і зберегти" також був удостоєний диплома "За актуальність теми" на XV кінофестивалі православного кіно "Покров". А в січні фільм отримав першу премію "Міжнародної Кіноасамблеї на Дніпрі-2017".
Вітаємо колег із заслуженими нагородами!

"Врятувати і зберегти"

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти