Телеканал "Інтер"

"Інтер" - загальнонаціональний канал. В українському ефірі він з'явився 20 жовтня 1996 року. Програми "Інтера" розраховані на масову аудиторію та враховують потреби всіх соціальних та вікових груп населення.

Наші рейтинги

"Інтер" входить до найбільшої української медійної групи Inter Media Group, яка є лідером за показниками телеперегляду. Частка групи на українському ТБ у 2017 році склала 21,3% за аудиторією 18+ (вся Україна).

У складі Inter Media Group 9 каналів: "Інтер", "Інтер+", "НТН", "К1", "К2", "МЕГА", "Піксель", "Zoom", "Enter-фільм".

Зони мовлення

Телеканал "Інтер" веде трансляцію через наземні ефірні і кабельні мережі країни. Загальне покриття "Інтера" – 94,3%.

З 30 грудня 2002 року програми каналу можна дивитися 24 години на добу.

З 8 січня 2016 року супутниковий прийом всіх телеканалів групи здійснюється із супутника ASTRA 4A.

Ліцензія

30 червня 2015 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення в черговий раз продовжив телеканалу "Інтер" ліцензію на право мовлення - до 2022 року.

Наше виробництво

Успіх телеканалу "Інтер" обумовлений, у першу чергу, потужною базою власного виробництва. В ефір "Інтера" виходять ток-шоу, соціальні проекти, документальні фільми, великі концерти присвячені певним подіям.

З 2001 року на «Інтері» виходить проект «Жди меня. Украина». «Інтер» став першим телеканалом, який підтримав ідею міжнародного пошуку людей, які втратили зв'язок один з одним. Щотижня завдяки всесвітній мережі програми знаходяться 180-200 людей.

З серпня 2013 року виходить соціальне ток-шоу «Стосується кожного» - найпопулярніша циклова програма на українському телебаченні. Це найкраще праймове соціальне ток-шоу на українському ТБ. Проект виходить на телеканалі «Інтер» з 2013 року. За 2017 рік доля програми за аудиторією 18+ (Україна) склала 15,1%, а за 18-54 (50+) – 8,1%. Багато випусків проекту стають абсолютними лідерами свого слоту, їх дивляться мільйони глядачів. За п’ять років свого існування програма для багатьох українців стала останньою надією - сюди звертаються ті, кому більше нікуди звернутися по допомогу. І проект виправдовує очікування людей. Після виходу в ефір герої телевізійних історій починають отримувати допомогу буквально з усіх куточків країни - фінансову, юридичну, консультаційну, якщо необхідно - спеціалізовану.

7 листопада 2016 року стартував оригінальний проект власного виробництва – цикл детективних докудрам «Вещдок», який за підсумками 2016 року став найуспішнішою прем'єрною лінійкою. По буднях мільйони глядачів разом з ведучим програми Артемом Позняком стежать за розслідуваннями заплутаних кримінальних справ минулого.

У вересні 2017 року на телеканалі «Інтер» відбулася прем'єра унікального для українського телебачення формату - дитячого талант-шоу «Круче всех». Головні герої програми - наші неймовірні, талановиті, дивовижні діти. Проект «Круче всех» - це адаптація суперпопулярного американського шоу телеканалу NBC Little Big Shots, який з успіхом пройшов вже в більш ніж десяти країнах світу. В березні 2018 на «Інтері» вийшов другий сезон талант-шоу – «Круче всех. Новый сезон».

В грудні 2017 року на «Інтері» відбулася прем’єра масштабного реаліті-шоу «Время строить», аналогів якому на українському телебаченні ще не було. Це адаптація формату Extreme Makeover: Home Edition компанії Endemol. Шоу вперше показали в 2003 році на американському телеканалі АВС. Проект підкорив телеглядачів США і продовжує підкорювати світ: формат був успішно адаптований в чотирнадцяти країнах і скрізь пройшов з високими рейтингами. Реаліті-шоу зробило справжню революцію на ТБ, адже його головне завдання - не розважати, а допомагати. Життя чотирьох українських сімей кардинально змінилася завдяки проекту «Час будувати» - команда проекту та її лідер Оксана Марченко побудували героям реаліті-шоу, які дуже потребували допомоги, нові будинки і подарували шанс на нове життя.

Також на "Інтері" проводяться марафони – до Дня Перемоги, до Дня Назалежності, до Дня святого Миколая. Вони вже стали постійними подіями, системним явищем на телеканалі.

"Інтер" - канал спецподій. Крім виробництва ефірного продукту, телеканал створює суспільно значущі проекти, які виходять за рамки ефіру і мають великий суспільний резонанс. Серед них:

Встановлення пам'ятника «Вічна любов», присвяченого історії зустрічі українки Мокрини Юрзук та італійця Луїджі Педуто. Мокрина і Луїджі не бачилися 60 років і зустрілися у студії програми "Жди меня". У 2017 році копія цієї скульптури з’явилася в італійському місті Кастель-Сан-Лоренцо - на батьківщині Луїджі Педуто.

Встановлення пам'ятника "Режисер. Спостерігач", присвяченого пам'яті видатного українського режисера Андрія Бенкендорфа.

Всеукраїнська акція з відновлення пам'ятників солдатам Червоної Армії "Никто не забыт, ничто не забыто", ініційована телеканалом до 70-річчя з Дня Перемоги і підхоплена жителями багатьох міст і сіл країни.

Відкриття в київському Парку Вічної Слави пам'ятного панно "Наш полк" з фотографіями фронтовиків - як данина пам'яті, шани і вдячності тим, хто в страшні 1941-1945 роки став на захист нашої Батьківщини.

Створення унікальної книги-фотоальбому "Люди Победы", присвячена ветеранам Великої Вітчизняної війни та видана у 2015 році до річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. В 2017 році до 9 Травня був виданий другий том книги – «Люди Победы. Будем жить!». А до Дня Перемоги 2018 року був презентований  третій том – «Люди Победы. Наш Полк».

Встановлення скульптурної композиції "Люди Победы" - першого в країні пам'ятника ветеранам Великої Вітчизняної війни. Прототипами стали герої книги "Люди Победы" - льотчик, Герой Радянського Союзу Іван Іванович Селіфонов і стрілець-радист Ганна Федорівна Коломєйцева.

З ініціативи телеканалу «Інтер» був встановлений монумент поетові Анні Ахматовій в київському Маріїнському парку.

З 2014 року канал проводить благодійний онлайн-аукціон "Інтер - дітям", основною метою якого є збір коштів на придбання медичного обладнання для дитячих лікарень. У 2015 році за підсумками першого аукціону для Інституту педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України було придбано апарат краніоцеребральної гіпотермії, який рятує новонароджених діток від набряку головного мозку і, як наслідок, – від ДЦП. У 2016 році – апарат для підтримання дихання новонароджених, також для НДІ ПАГ. У 2017 році у відділення реанімації новонароджених та недоношених дітей НДІ ПАГ доставили сучасний і багатофункціональний апарат штучної вентиляції легенів Avea. У лютому 2018-го в реанімацію Центру дитячої токсикології «ОХМАТДИТу» був доставлений апарат інтенсивної вентиляції легень. А у червні 2018 року - два пневмотонометри для дитячого відділення Центру мікрохірургії ока. Збір коштів триває – на ремонт та оснащення палати для трансплантації кісткового мозку в дитячому відділенні Національного інституту раку.

У 2007 році в складі медіагрупи "Інтер" утворилася студія «07 Продакшн», яка займається виробництвом документального кіно і телепередач на різноманітну тематику. З тих пір, як в ефір каналу став регулярно виходити вітчизняний продукт, "Інтер" міцно зайняв свою нішу в українській телевізійній документалістиці. Фільми студії "07 продакшн" не раз ставали призерами престижних фестивалів як в Україні, так і за кордоном.

З 2013 року власне виробництво телеканалу вийшло на новий рівень. Один за іншим в ефірі з'являються документальні спецпроекти. Серед них:

Квітка Цісик. Голос у єдиному екземплярі - про видатну американську співачку українського походження

Богдан Ступка. Забудьте слово смерть - пам'яті видатного українського актора Богдана Сільвестровича Ступки

Визволення - фільм приурочено до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників

Стіна -  до річниці падіння Берлінської стіни

Перша світова. Справа Принципа - фільм, присвячений 100-річчю з початку Першої світової війни.

Шукайте один одного... - стрічка, приурочена до 15-річчя програми "Жди меня".

"День Победы. Возвращение" - фільм про Велику Вітчизняну війну та її героїв - ветеранів.

"Олег Антонов – людина неба" - картина, присвячена 110-річчю з дня народження легендарного авіаконструктора Олега Антонова.

"50 років без Ахматової" - фільм про маловивчений період життя великого поета Анни Ахматової – роки, проведені нею в Києві.

"Тисяча років на Афоні" - документальна стрічка до тисячолітнього ювілею давньоруського чернецтва на Афоні, розповідь про тисячолітню афонську духовну спадщину нашого народу.

"Врятувати і зберегти" - картина про нову епоху гонінь на християн у сучасному світі, про колосальну загрозу християнської цивілізації в наші дні.

«Небо. Літак. Мрія» - фільм про забуті досягнення української аерокосмічної промисловості, про великих українців в космонавтиці, ще раз нагадує, що Україні є чим гордитися в цій сфері.

«Люди Победы», «Люди Победы. Будем жить!» і «Люди Победы. Ни шагу назад!»  - головними героями фільмів стали ветерани Великої Вітчизняної війни, які завоювали Перемогу.

«Паломництво на Святу землю» - документалісти телеканалу вирушили в паломництво по місцях, де пройшов свій земний шлях Ісус Христос.

«Бомби, які підірвали світ» - проект приурочений до трагічної річниці бомбардувань Бєлграда.

«778 днів без своїх» - фільм про окупацію Києва німецько-фашистськими загарбниками.

«Шалімов. 100 років як один день» - фільм до 100-річчя з дня народження відомого хірурга Олександра Шалімова.

«Петро Толочко. Підручник історії» - проект до 80-літнього ювілею відомого українського історика, археолога, академіка Петра Толочко.

«Вони стояли на смерть. Обороні Києва присвячується» - картина розповідає по подвиг моряків, які відіграли важливу роль в обороні Києва від німецько-фашистських загарбників в 1941-му році.

Виробництвом новин телеканалу "Інтер" займається окрема продакшн-студія "Національні інформаційні системи" (НІС). Щодня на "Інтері" виходять 6 випусків новин, серед яких 20:00 - вечірній підсумковий випуск "Подробиці", що представляє цілісну картину дня. По неділях о 20:00 "Подробиці тижня" у жанрі політичної аналітики підводять інформаційний підсумок тижня. Сайт www.podrobnosti.ua щодня відвідують близько 70 тис осіб.

Інші проекти

У 2006 році телеканал "Інтер" відкрив "Інтершколу" – медіаосвітню програму, мета якої - підготовка висококласних фахівців в області телебачення. Слухачі курсу беруть участь у виробництві телепрограм різних жанрів на виробничій базі "Інтера" і телеканалів медіагрупи. Найкращих випускників програми "Інтершкола" запрошують до співпраці і зараховують до кадрового резерву медіагрупи "Інтер".

За більш ніж 10 років роботи «Інтершкола» випустила понад чотири тисячі випускників, виростила цілу плеяду молодих фахівців-професіоналів, які працюють на провідних телеканалах України.

В 2013 році на базі «Інтершколи» був створений Молодіжний фестиваль телевізійних проектів «Інтерфільмфест». Це перший в Україні фестиваль, який заснований медіа-групою. Він дає можливість талановитим молодим людям продемонструвати свої перші яскраві проекти. Мета «Інтерфільмфесту» - знайти таланти, знайти нові ідеї форматів, а також залучити до співпраці з Inter Media Group молодих телевізійників і кінематографістів.

Наші телефільми

Картини власного виробництва каналу користуються заслуженим успіхом і любов'ю глядачів: це і успішний мелодраматичний серіал з елементами містики "Зачароване кохання", і двосерійна мелодрама "Кохання на асфальті", і іронічні стрічки "Ялинка, кролик, папуга" і "Сповідь Дон Жуана", і романтичні історії "7 днів до весілля", "Казка про чоловіка і жінку", "Хочу дитину". Серіал, створений за замовленням телеканалу, - "Гречанка" - став кращим серіалом 2015 року, а 60-серійна мелодрама "Заради кохання я все зможу" - найбільш рейтинговим серіалом сезону осінь-зима 2015 року. Кращим багатосерійним фільмом весни 2016 року визнана 60-серійна мелодрама власного виробництва "Запитайте у осені". Знята на замовлення телеканалу 40-серійна мелодрама "Мереживо долі" стала кращою серіальною прем'єрою осіннього сезону 2016 року на українському телебаченні. У березні 2017 року на «Інтері» відбулася прем'єра одного з найрезонансніших міжнародних кінопроектів останніх років - 12-серійної біографічної драми «Мата Харі». Масштабний проект компанії Star Media знятий за участі телеканалу «Інтер». В серіалі грають всесвітньовідомі актори - Рутгер Хауер, Крістофер Ламберт, Джон Корбетт, Ваїна Джоканте.

Доброю традицією телеканалу "Інтер" стало дарувати своїй багатомільйонній аудиторії святкові сюрпризи у вигляді яскравих новорічних проектів:

 • 2002. "Вечори на хуторі поблизу Диканьки"
 • 2003. "Попелюшка"
 • 2003. "Снігова королева"
 • 2004. "За двома зайцями"
 • 2004. "Божевільний день, або Одруження Фігаро"
 • 2005. "Їсти подано, або Обережно, кохання!"
 • 2006. "Зоряні канікули"
 • 2007. "Дуже новорічне кіно, або Ніч у музеї"
 • 2008. "Однокласники. Новорічна зустріч"
 • 2009. "Як козаки".
 • 2010. "Новорічні свати".
 • 2013. "Ніч великих очікувань"
 • 2014. "Жди меня" в Новий рік".
 • 2015. Новорічний вогник "Повір у мрію".
 • 2016. Новорічний вогник «Залишаємося зимувати».
 • 2017. Святковий концерт «На ІНТЕРі – Головна ялинка країни».

Нагороди та відзнаки

За результатами багатьох конкурсів «Інтер» неодноразово визнавали кращим телеканалом року, канал здобував перемогу на міжнародних фестивалях в різних номінаціях. (Див. розділ "Наші нагороди").

"Інтер" став першим українським телеканалом, що повноправно заявив про себе і на закордонному телевізійному ринку: у квітні 2010 року окремий стенд каналу вже у восьмий раз був представлений на найбільшому телеринку - виставці MIPCOM і MIPTV, що проходить у Каннах (Франція).

Завдяки участі в такій престижній виставці, програми і фільми "Інтера" стали з успіхом продаватися за кордоном, а канал став брендом, який впізнають у всьому світі.

11 червня 2015 року в Лос-Анжелесі, США, дві роботи промо- та арт-дирекцій телеканалу "Інтер" отримали золоту та бронзову нагороди міжнародного конкурсу Promax BDA Global Excellence. Комплексна промо-кампанія "Інтер Суперкубка України" під назвою "Футболка об'єднання" взяла золото в категорії "Overall integrated sports marketing campaign". Бронзу в категорії "Program promotional spot - in-house" отримав промо-ролик документального фільму власного виробництва "Стіна".

«Інтер» став призером міжнародного фестивалю «Білий квадрат» (Мінськ) - також за ролики «Футболка об'єднання» і «Стіна», які мають не тільки художню цінність, але і важливу ідею.

Один з роликів, створених промо-службою телеканалу "Інтер" "Спасибі, що вони не знають. Концтабір", присвячених темі Великої Вітчизняної війни, посів третє місце і отримав бронзову нагороду конкурсу Клубу Креативних Директорів України KAKADU Awards 2013 в номінації "FILM ".

Документальна стрічка "Хрещення" виробництва телеканалу "Інтер" отримала Гран-прі Міжнародного фестивалю православного кіно "Покров" (жовтень 2013).

Фільм "Врятувати і зберегти" завоював срібну медаль XXII Міжнародного фестивалю «Радонеж» (листопад, 2017) і Гран-прі на Міжнародному фестивалі православного кіно «Вечевой колокол» (листопад, 2017), а також отримав першу премію «Міжнародної кіноасамблеї на Дніпрі-2017» і був удостоєний диплома «За актуальність теми» на XV кінофестивалі православного кіно «Покров».

Документальний фільм «Тисяча років на Афоні» удостоєний нагороди Міжнародного телевізійного фестивалю «ТЕФІ-Співдружність» (вересень, 2017) та отримав Спеціальний приз VII Міжнародного фестивалю «Віра і слово».

Документальний проект «Бомби, які підірвали світ» отримав Гран-прі на «Міжнародному фестивалі «Кіноасамблея на Дніпрі-2018», а проект «Восьма заповідь – не вкради» отримав спеціальний приз фестивалю - «За кращу драматургію».

Промо-ролик детективного циклу «Вещдок» завоював 9 престижних нагород міжнародних і національних фестивалів: дві золоті нагороди на головному всесвітньому конкурсі телевізійного промо, маркетингу і дизайну - PromaxBDA Global Excellence;  срібну нагороду в категорії «Промо-ролик» на престижному міжнародному фестивалі кіно, теле- і ігрового маркетингу Clio Entertainment; «золото» на Міжнародному Балтійському фестивалі реклами Golden Hammer; на Міжнародному фестивалі реклами «Білий квадрат» в Білорусі - зайняв друге місце в категорії Creative.Film і третє місце в категорії Creative.Online; «бронзу» на Київському міжнародному фестивалі реклами, а також удостоївся ще двох нагород на національних професійних конкурсах: «срібла» KAKADU Awards і «золота» в категорії «A. Film & Radio »на національному конкурсі творців реклами ADC * UA Awards Клубу арт-директорів України.

Крім усього іншого, у ведучих телеканалу і проектів багато нагород не тільки від телевізійної академії - статуеток «Телетріумф», як визнання професійних заслуг, а й від всеукраїнського тижневика «Теленеделя», що заснувала Народну премію «Телезірка», голосування в якій беруть виключно телеглядачі - найчисленніше журі України.

 

Інтер+

13 січня 2003 року запущена міжнародна версія телеканалу "Інтер" - "Інтер+".Його мовлення орієнтоване на зарубіжних глядачів 36 країн світу.

18 червня 2003 року "Інтер+" отримав ліцензію на мовлення від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення терміном до 2010 року. У 2010 році ліцензія була продовжена ще на 10 років.

В ефірі "Інтер+" виходять кращі програми телеканалу "Інтер" та інших каналів медіагрупи, а також програми виробництва українських продакшн-студій.

На сьогоднішній день телеканал "Інтер+" здійснює мовлення в закодованому вигляді із трьох супутників, що покривають всю територію Європи (включаючи Ісландію), всю територію Туреччини, всю територію Російської Федерації, Казахстану та Середньої Азії, північну частину Африки і Близького Сходу, всю територію Сполучених Штатів Америки (включаючи Аляску), південну частину Канади і північну частину Мексики, а також країни Балтії.

13 січня - 19 січня
Програма Рейтинг, % Частка, %

Спецпроекти