"Время строить" - телепроект, який змінює життя

"Время строить" - телепроект, який змінює життя

28 грудня 2017 | 13:08

На телеканалі "Інтер" завершилося масштабне реаліті-шоу "Время строить". Це адаптація легендарного телеформату, який вчить, як можна і потрібно ставитися до людей, які потрапили в біду, показує можливі варіанти допомоги тим, хто її реально потребує. Натхненником і лідером команди проекту стала відома телеведуча Оксана Марченко. Їй допомагали професіонали - архітектор Андрій Богомолов і дизайнер Світлана Сабрі, українські зірки, будівельники і сотні добровільних помічників. Цей унікальний телевізійний і соціальний проект нагадав телеглядачам, що одні з найважливіших якостей наших людей - доброта і прагнення прийти на допомогу. А також про те, що разом можна вирішити багато проблем.

Відповідно до оригінального формату Extreme Makeover: Home Edition, команда проекту будує новий будинок людям, які за своєю волею опинилися у критичній ситуації.

"Проект "Время строить" - це подія на українському телебаченні, - каже керівник Inter Media Group Ганна Безлюдна. - До нас такого раніше ніхто не робив. Це безпрецедентна історія. Для такого непростого періоду, який більшість людей переживає сьогодні, це унікально. Коли дорослі люди не те що в диво не вірять, вони вже не вірять навіть у себе і в близьких людей, а тут раптом хтось приходить і каже: "Давай ми тобі допоможемо. У тебе згорів будинок, ти живеш у теплиці, буквально в городі. Ми побудуємо новий будинок для тебе і для твоїх п'ятьох дітей". У це складно повірити навіть на словах. А в проекті "Время строить" ми на буквальному прикладі показали, як можна змінити життя. Телеглядачі побачили, як змінилося на краще життя і у героїв проекту, і в їхньому місті чи селі. Наприклад, у першому випуску не тільки побудували новий будинок паралімпійцю Павлу, а й відремонтували місцевий спортклуб, тепер туди ходять займатися діти - і у них теж почалося інше життя. Проект "Время строить" дав людям віру в те, що кожен може щось змінити".

Протягом чотирьох випусків проекту "Время строить" глядачі спостерігали за життєвими історіями людей з різних куточків нашої країни: паралімпійця Павла Горбоноса з села Карнаухівка Дніпропетровської області; багатодітної Зої Трикуцевої з Андрушівки Житомирської області, що залишилася після пожежі без даху над головою; Олени Гурової з Вишневого Київської області, яка поховала чоловіка і проживає з чотирма дітьми у будинку, що знаходиться в заставі у банку, і Ольги Біланин з села Синевирська Поляна Закарпатської області, яка в 14 років стала "мамою" для двох молодших братиків і сестрички.

"З одного боку, всі герої проекту - такі різні, - каже Оксана Марченко. - Але їх об'єднує любов до життя навіть у сформованих катастрофічних ситуаціях, пов'язаних із інвалідністю, пожежею, втратою годувальника, безгрошів'ям, відсутністю навіть мінімальних умов для комфортного проживання".

Для кожної з цих сімей команда проекту побудувала великий і затишний новий будинок. Будували за прискореною технологією, як і в американській версії реаліті-шоу. На наших теренах такий спосіб будівництва поки в дивину: за півтора місяці -двоповерховий будинок! "Це канадсько-американська модель, - каже архітектор проекту Андрій Богомолов. - Технологія не нова і досить відома. Такі будинки - теплозберігаючі, екологічні та міцні".

Оксані Марченко і команді проекту вдалося зробити неймовірне: подарувати багатьом людям віру в те, що мрії збуваються, пробудити співчуття до ближнього і бажання прийти на допомогу. А ще - проект змінив життя кожного, хто був причетний до нього, навіть телеглядачів. "Дуже важливий момент - подолання скепсису і недовіри не тільки у наших героїв, скільки у оточуючих, - розповідає Андрій Богомолов. - Я кажу про жителів сіл і міст, де будівництво нового будинку за неймовірно короткий термін сприймається не інакше як висадка марсіан! Проект підірвав нашу свідомість і подарував впевненість у тому, що диво можливе і будь-яка мрія може здійснитися!"

Будувати будинки допомагали сотні добровольців. Серед них - не лише сусіди, знайомі, друзі героїв проекту, але і ті, хто випадково дізнавався про будівництво, хто приходив на пару годин і залишався до кінця будівництва.

"Цей проект - про любов. Про любові до тих, хто опинився на межі життя і виживання. Любов тих, хто з відкритою душею завжди готовий прийти на допомогу. Про любов всупереч усьому, - каже Оксана Марченко. - Саме тому наша програма викликала такий резонанс у суспільстві. Величезне спасибі всім, хто підтримував нашу ідею, хто був поруч, фізично і морально. За більшістю коментарів глядачів я зрозуміла, що наша ідея спрацювала, вона змогла згуртувати суспільство в єдиний організм, пульсуючий, який живе в єдиному ритмі. Я дуже рада, що Україна сповнена людьми, які вміють співчувати іншим людям, співпереживати чужому горю, які не приховують почуттів і емоцій по відношенню до тих, кому пощастило менше. Вдячна всім і кожному, хто взяв участь у нашому проекті, в роботі нашої приголомшливої ​​команди. У першу чергу, добровольцям, майстрам, сусідам, друзям наших героїв, які залишили свої справи і прийшли на допомогу, які виконували всю, часто навіть найважчу роботу в ім'я доброї справи. Також своїм друзям, знаменитостям, які сприйняли мій клич про допомогу, як команду до дії - "Час будувати". Пишаюся тим, що живу серед таких людей: небайдужих, розуміючих, світлих і добрих".

Життя після проекту

Команда програми ставила перед собою надзавдання: не просто побудувати будинок героям проекту, але і допомогти їм кардинально змінити своє життя. Можна сказати, що творці реаліті-шоу "Время строить" впоралися із завданням на 100%.

Герой першого випуску проекту - паралімпієць Павло Горбонос із села Карнаухівка Дніпропетровської області - тепер з ранку до вечора проводить у новому спортклубі, відремонтованому командою проекту. Павло працює і як керівник, і як наставник. Він складає розклад занять, набирає групи, запрошує тренерів, закуповує спортінвентар. У новому спортклубі вже проводять перші змагання. У найближчих планах - закупити мати і поставити грати на вікна, щоб можна було проводити волейбольні змагання. Скоро тут буде займатися група східних єдиноборств і навіть з'явиться своя футбольна команда. Тепер для цього в Карнаухівці є всі можливості. Та раніше в селищі взагалі не було місця для занять спортом. Тепер же і дорослим, і дітям є де з користю проводити своє дозвілля.

"Завдяки проекту моє життя повністю змінилося на краще, стало набагато цікавішим, - розповідає Павло. - Залишилася одна велика мрія - відкрити центр реабілітації інвалідів. Я хотів би зробити більше саме для них, працювати з кожним індивідуально. В майбутньому планую розвивати новий для України вид спорту - плавання на відкритій воді. І хочу облаштувати човнову базу для тренувань інвалідів. На пристані в Карнаухівці ідеальне місце для цього: команда проекту побудувала спеціальний пандус, по якому люди з інвалідністю можуть навіть на візку під'їхати до річки, і їм набагато легше буде спуститися в човен. Тепер я знаю: всі мрії збуваються. Тільки потрібно дуже цього хотіти".

У новому будинку сім'я Горбонос завжди з радістю приймає гостей. Нещодавно провідати родину героїв проекту приїжджав богатир Василь Вірастюк. Без попередження, як і обіцяв у програмі. Зустріч вийшла дуже теплою: сміялися, згадували день, коли сім'я переступила поріг свого нового будинку, ділилися новинами. Сім'я Горбонос найближчим часом і сама планує вирушити в подорож - Західною Україною, а ще хотіли б особисто познайомитися з іншими героями проекту.

У родині Трикуцевих з міста Андрушівка Житомирської області теж серйозні зміни. Глава сім'ї, мама п'ятьох дітей Зоя, освоїлася у відкритій для неї міні-пекарні. Тепер будь-який проїжджаючий повз її будинок може зупинитися в міні-кафе "У Зої" і випити ароматну каву зі смачною випічкою. Зоя з дочкою Оленою печуть дуже смачний хліб на сироватці, булочки. Їх хліб славиться не тільки на всю Андрушівку - до них приїжджають з усієї області. Зоя вже думає над новими рецептами випічки, навіть планує пекти торти.

Родина Гурових з міста Вишневе Київської області вже теж освоїлася в новому будинку. На сімейній раді одноголосно вирішили, що нічого в ньому переставляти або змінювати не будуть. Нехай все буде так, як облаштували Оксана Марченко та команда "Время строить". Єдина зміна - до Нового року поставили ялинку і прикрасили будинок гірляндами, ялиновими гілками. "У мене просто виросли крила, - каже багатодітна мама Олена Гурова. - Я втомилася жити з постійним страхом, що банк відбере будинок - і дітям буде ніде жити. А тепер у нас є свій будинок, цей страх залишився в минулому, можна спокійно жити далі".

Олена змінила роботу. Тепер вона - інструктор в автошколі. У перспективі - об'єднання двох її улюблених напрямків діяльності - дітей і авто. Власник автошколи планує відкрити курс для малюків з вивчення правил дорожнього руху, викладати який буде Олена Гурова. А її молодший син Семен після зустрічі з Андрієм П'ятовим серйозно захопився футболом: постійно на зв'язку зі своїм кумиром і вже домовився про нову зустріч.

Оля Біланин із села Синевирська Поляна Закарпатської області зізнається, що її життя стало набагато легше. З'явився вільний час, який вона може присвятити не тільки молодшим братам і сестричці, а й собі. Вся сім'я швидко звикла до нового дому - настільки комфортно там все влаштовано.

"Я зітхнула з полегшенням і перестала нервувати, постійно думати, як прожити ще один день. Тепер можна пожити і для себе, - розповідає Оля. - У будинку так добре, затишно, тепло - навіть виходити з нього не хочеться! Поки діти в школі, я на кухні: роблю пельмені, вареники, пампушки, булочки. Тепер готувати - одне задоволення. І я вчуся насолоджуватися життям".

Вранці всі місцеві діти з радістю біжать до школи. Після ремонту даху, який зробила команда проекту "Время строить", у школі тепло і сухо. Тепер можна не боятися дощів і холодів: дах новий, міцний.

На різдвяні свята Оля всіх запрошує на озеро Синевир. Взимку тут неймовірно красиво! На Закарпатті Різдво - особливе свято, його тут зустрічають весело: з піснями, колядками, подарунками. Туристів у цю пору року приїжджає багато, тому в Ольчиній сувенірній крамничці, яку для дівчини побудували добровільні помічники проекту "Время строить", зараз багатолюдно. А навесні Вася, Олін брат, почне збирати на продаж запашні карпатські трави. Оля також планує розширювати домашнє господарство: заведе ще двох поросят і теля. А ще сім'я мріє знову побувати на морі.

"Все, що з нами сталося, - справжнє диво, - говорить Оля Біланин. - Я навіть не могла припустити, що таке буває. У новорічну ніч я хотіла б згадати, щоб не тільки у нас - у всіх людей все було добре. Щоб кожному пощастило так, як пощастило нам".

Проект "Время строить" ще раз нагадав, наскільки хитким буває щастя. З кожним із нас будь-якої миті може статися горе, з яким може не вийти впоратися власними силами. Але у будь-якій ситуації головне - не опускати руки. Важливо пам'ятати: навколо - багато добрих людей, готових прийти на допомогу і підтримати. І самим потрібно творити добрі справи. Вони обов'язково повернуться сторицею.

"Время строить" у цифрах:

  • Майже 13 млн українців дивилися випуски програми в ефірі (дані розраховані за показником охоплення Cov# для всеукраїнської аудиторії 4+ для слотів виходу програми).
  • 300 чоловік увійшли до команди проекту "Время строить".
  • 1120 добровільних помічників взяли участь в облаштуванні та будівництві будинків для героїв.
  • 9 зірок взяли участь у реаліті-шоу: співачки Віра Брежнєва, Ані Лорак, Ірина Білик, шоумен і продюсер Олексій Потапенко (Потап), футболіст Андрій П'ятов, богатир Василь Вірастюк, шеф-кухар програми "Готуємо разом" Андрій Дромов, дизайнер Катерина Шаховська, блогер YanGo (Ян Гордієнко).
  • 5 тижнів знадобилося на будівництво кожного нового будинку.
  • Понад 100 кв. м становить площа кожного побудованого будинку.
  • Командою проекту було висаджено 109 листяних і хвойних дерев, 572 декоративних куща, 188 плодових рослин, 789 штук квітів і багаторічників. Загальна площа висадженого газону - 1190 кв. м.

 

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти