В "Ранку з "Інтером" прем'єра нової рубрики - "Без шкоди"

В "Ранку з "Інтером" прем'єра нової рубрики - "Без шкоди"

23 вересня 2016 | 11:36

Ми багато говоримо про те, що нашу планету необхідно рятувати, що не можна порушувати природний баланс і слід берегти навколишнє середовище. Але наскільки наші слова підтверджуються справами? А ми ж вже живемо в борг: півтора місяці тому, 8 серпня, настав День екологічного боргу. Так вчені називають дату, коли кількість використаних людством ресурсів перевищує обсяг, який Земля здатна відновити за рік. На 2016 рік ресурси Землі вже вичерпано. Як допомогти самим собі і залишити нашим дітям планету, придатну для життя? Про це - нова рубрика "Без шкоди", яка з 26 вересня буде виходити в програмі "Ранок з "Інтером".

"Мета проекту - привернути увагу людей до проблеми забруднення навколишнього середовища, - каже Антон Нікітін, головний редактор телеканалу "Інтер". - Дуже важливо думати про майбутнє покоління. Адже наші нащадки точно не зможуть похвалитися умовами життя, якщо ми будемо продовжувати споживати величезну кількість ресурсів і погіршувати екологічну ситуацію. Журналіст "Ранку" планує показати глядачам альтернативу і в черговий раз привернути увагу до проблеми. Оскільки турбота про навколишнє середовище корисна не тільки для природи, але і, в першу чергу, для всіх нас".

Журналістка "Ранку з "Інтером" Віра Борсук планує відмовитися від хімічних засобів, які присутні в нашому повсякденному житті. Спробує мінімізувати використання паперу і зменшити кількість побутових відходів, проведе енерго-аудит у власній квартирі, щоб використовувати якомога менше електроенергії, води і рідше користуватися опаленням. Яка альтернатива хімічним засобам гігієни? Чи реально користуватися тільки екологічним транспортом? І як живуть люди, які вже давно обходяться без побутової хімії? Протягом двох тижнів глядачі будуть щобудня стежити за екологічним експериментом Віри Борсук в ефірі програми "Ранок з "Інтером".

Перший крок проекту - відмова від пластику та поліетилену, з яких виробляють найпопулярніші в світі товари. Відомо, що пластик розкладається в природі понад сто років. Тобто з моменту винаходу цього матеріалу в природному середовищі ще не розклався жоден пластиковий виріб! У Світовому океані утворився цілий острів зі сміття площею близько 1,5 млн км, по території це - як три України! Безліч звірів, птахів загинуло, випадково проковтнувши шматочок пластика. Журналіст "Ранку" Віра Борсук очистить власну квартиру від пластикових виробів. Чи наслідуватиме глядач її приклад, перебуваючи під враженням від фактів?

"Я спробую жити так, щоб завдавати навколишньому середовищу якомога менше шкоди, - каже Віра. - Підозрюю, що це буде нелегко. Все-таки я живу в столиці України, а не в маленькому селі. Але в цьому і суть нового досвіду! Можна довго дискутувати про проблему, але що може кожен з нас зробити для того, щоб вона хоча б не погіршувалася?"

З 26 вересня в новій рубриці "Без шкоди" - наукові факти, спостереження, коментарі дослідників, еко-поради експертів, досвід новаторів, пошуки альтернативи і - висновки.

Залишити коментар Коментарі (0)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, авторизуйтеся:
Логін
Пароль

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Спецпроекти